השקת מאמינים בדרך

ראשי / אירוע / השקת מאמינים בדרך
טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

אירוע ניווט

השקת מאמינים בדרך

בה"י

נחשף השם המנצח שילווה את עמותת הסיוע הוותיקה לחולי כליה ומושתלים:

מאמינים בה', מאמינים בדרך

"איתכם, אנחנו חזקים" הצהיר הקהל הנרגש בערב גיבוש לחולי כליות בבית חלקיה שבמהלכו נחשף שמה הנבחר של עמותת 'מאמינים בדרך' >> ומי יאסוף מצוות על הדרך: בעל רכב, מתי לאחרונה הסעת חולה דיאליזה?

עשרות שמות שזכו לעלות לשלב הגמר ברוב-קולות לאחר תחרות שזכתה להיענות מרשימה בין מאות מסתייעים ובני משפחותיהם; צוות שופטים ממגוון קהלים שבחר את ההצעה הטובה ביותר מבין העולות לשלב הגמר ובחירת ההצעה שענתה על כל הפרמטרים – נחשפה השבוע ההכרעה: בערב השקה ייחודי שנערך כחלק מפעילות שוטפת לחולי כליה, מושתלים ובני משפחותיהם, נחשף לראשונה הלוגו ושמה החדש של העמותה הוותיקה הפועלת בעיקר למען חולי הדיאליזה, ומעתה יכונה הארגון: 'מאמינים בדרך'.

צי של רכבי הסעה שזרמו מרחבי הארץ, הביאו למעלה ממאה משתתפים – מטופלי דיאליזה ומושתלי כליה עם בני משפחותיהם – ליהנות מהפוגה מחיי השגרה מלאי האתגר, לערב גיבוש מהנה ופורה. לצד החוויות המרגשות שרוממו את רוחם והריקודים הסוחפים, הושק מיתוגה החדש של העמותה, שידי העומד בראשה – הרב יעקב הורונצ'יק, מושתל כליה בעצמו – עמוסות במלאכת הקודש בכל ימות השנה.

בהופעת אמן מרתקת סקר המאייר, הצייר והקריקטוריסט ר' מוטי הלר, את התפתחות הקריקטורות בראי ההיסטוריה. מיד לאחר מכן, בעודו ניצב על הבמה, ליווה באיורים חיים את הנואמים הבאים שנבחרו מהקהל, ובכישרון נדיר ביצע מעין קומיקס חי מול עיני הציבור המופתע. מוזמנים מהנוכחים ששטחו בפני הקהל אנקדוטות מחייהם בצל מחלתם, תוך שהם משלבים את העזרה והתמיכה שזכו לה תחת גג העמותה – ומן הצד ליווה ר' מוטי הלר את הסיפורים באיורים מרגשים מחד ושנונים מאידך, שסחפו את הקהל לרגעים של חיוך והכלה פנימית.

בסופו של תהליך נקראו מי מהנוכחים אל הבמה, תוך בקשה להציג על הלוח את המילה ש'הכי מדברת אליו' בחיי היומיום. כאשר האיש בחר לכתוב את צמד התיבות "מאמינים בדרך" וגרף תשואות רבות ומחיאות כפיים מצד הקהל – 'הצמיח' ברגע קט ר' מוטי הלר קריקטורה ייחודית שתיארה באיור מפעים את שמסמלת העמותה עבור הנעזרים בה.

כשהקהל מיטיב את ליבו בהסבה סביב שולחנות ערוכים בטוב טעם, הנעימה מקהלת 'מלכות' בניצוחו של ר' פנחס ביכלר את הערב, בהופעה אמנותית ומיוחדת. אט אט נסחף הקהל למחוזות אחרים, אל הנעימות והניגונים – ואל כנפיה המסוככות של השירה היהודית האותנטית.

כשהגיעה העת לרקוד, עין לא נשארה יבשה למראה החולים שחלקם לא זע מזה שנים, מי בכיסא גלגלים ומי בשל מכאובים וייסורים – והנה, הם מושיטים עתה יד ביד, שמחים ומנסים להתעלות טפח וטפחיים מעל פני הקרקע היבשה, הנוקשה. נראה היה כי איש מהם לא רוצה שהערב יסתיים – גם לאחר נעילת התכנייה.

ציבור הנוכחים התפזר בתוספת עידוד ואמונה, לא לפני שהקהל הודה לתורמים ולגופים השונים שנטלו חלק בכיסוי ההוצאות הרבות של קיום האירוע.

אם לעיתים נדמה כי מערכי החסד הארגוניים המקיפים זה מכבר את כל רבדי האוכלוסיה תמו, וכל שנותר הוא להרחיב את הקיים – בא הארגון 'מאמינים בדרך' ומוכיח כי ניתן ליזום ולסייע לציבורים

נרחבים שלא זכו למענה עד כה. עתה, לצד השירותים הרבים ש'מאמינים בדרך' מעניקים לחולי הכליות, כמו: ייעוץ והכוונה, בכנסים רפואיים ובמידע נחוץ, כמו גם בנופש ומרגוע וערבי גיבוש – מרחיבה העמותה את שורותיה, ומבקשת מנדיבי העם בעלי רכבים פרטיים לנדב שעה שבועית אחת מזמנם להסעת מטופלים אל מחלקות הדיאליזה ומהן, כשהם תשושים מן הטיפול הסוחט.

פרטים

תאריך:
07/12/2016
זמן:
10:30 - 16:30
עלות
Free
אירוע קטגוריה:

המארגנ/ת

יעקב הורונציק
טלפון
072-3977385
דוא״ל
info@eki.org.il
View המארגנ/ת Website

מקום

בית חלקיה
בית חלקיה, Israel